Czy potrzebne są nam produkty do samoobrony?

Współcześnie coraz częściej w telewizji słyszymy o napadach, bójkach oraz rozbojach. Każdy z nas niekiedy obawia się wyjść na ulicę – szczególnie w nocy. Młode kobiety kupują gaz pieprzowy, aby czuć się bezpieczniej, wychodząc z domu. Poznaj produkty, w które warto się zaopatrzyć, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Wiatrówka pomoże ci odstraszyć napastników

W Polsce posiadanie broni palnej jest nielegalne. Aby móc ją mieć, należy złożyć wniosek do lokalnej władzy. Jednakże nie każdy może otrzymać takie zezwolenie. Możemy wybrać alternatywę. W naszym kraju można legalnie posiadać wiatrówki. Wiatrówka to broń pneumatyczna, która bez zezwolenia może posiadać moc do 17 J. Jest to stosunkowo mniejsza moc, jednak w przypadku śrutów lekkich osiągnie nawet 300 m/s, co może spowodować śmierć. Pamiętajmy o tym, jeżeli będziemy z niej korzystać. Warto wiedzieć, że broni pneumatycznej nie można używać w celu zabicia zwierząt, np. sarny. Wiatrówki warto kupić w miejscu, gdzie zasięgniesz opinii pozostałych kupujących. 

ASG to legalna broń

W przypadku legalnych produktów możemy również korzystać z ASG – to replika broni palnej. Z angielskiego skrót ten oznacza „airsoft gun”. Wyglądem przypomina prawdziwą broń, co może wiele osób zaskoczyć. Z ASG strzela się plastikowymi kulkami o średnicy 6 lub 8 mm. Ten rodzaj broni możemy podzielić na trzy oddzielne kategorie:

  • sprężynowe,
  • gazowe,
  • elektryczne.

Nazwy te pochodzą od sposobu, w jaki kulka jest wystrzeliwana. Taką podstawową broń możemy również ulepszać, dokupując odpowiednie akcesoria. Ważnym elementem są okulary ochronne, które są niezbędne. Muszą posiadać ważny atest oraz spełniać normy krajowe i międzynarodowe. Gdzie kupić broń ASG? Warto sprawdzić sklep internetowy Allegro, gdzie znajdziemy ASG w atrakcyjnych cenach. Z pewnością nie przepłacimy za zakupiony produkt.

Gaz pieprzowy to odpowiednia samoobrona dla kobiet

Gaz do samoobrony to bardzo dobry wybór w przypadku obrony dla kobiet. Jest on niewielki, lekki i poręczny. Nie ma prostszego urządzenia do samoobrony. Wystarczy przycisnąć, a gaz do obrony wypuszczany jest z pojemnika. Jest kilka rodzajów tego urządzenia. Możemy zakupić tradycyjny gaz obronny bądź też zaopatrzyć się w wersję w żelu. Formuła żelowa z pewnością sprawdzi się lepiej, gdyż nie jest podatna na podmuchy wiatru. Dzięki tej metodzie produkt trafi bezpośrednio w celowane miejsce. Gaz pieprzowy możesz kupić w internecie. Jest to produkt, który z pewnością przyda się każdej osobie, która boi się wychodzić na zewnątrz, gdy jest ciemno. Samo posiadanie go w kieszeni sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie.

Artykuł sponsorowany

Armia24