Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy potrzebne są nam produkty do samoobrony?

19 października 2022 produkty do samoobrony

Współcześnie coraz częściej w telewizji słyszymy o napadach, bójkach oraz rozbojach. Każdy z nas niekiedy obawia się wyjść na ulicę – szczególnie w nocy. Młode kobiety kupują gaz pieprzowy, aby czuć się bezpieczniej, wychodząc z domu. Poznaj produkty, w które warto się zaopatrzyć, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Wiatrówka pomoże ci odstraszyć napastników

W Polsce posiadanie broni palnej jest nielegalne. Aby móc ją mieć, należy złożyć wniosek do lokalnej władzy. Jednakże nie każdy może otrzymać takie zezwolenie. Możemy wybrać alternatywę. W naszym kraju można legalnie posiadać wiatrówki. Wiatrówka to broń pneumatyczna, która bez zezwolenia może posiadać moc do 17 J. Jest to stosunkowo mniejsza moc, jednak w przypadku śrutów lekkich osiągnie nawet 300 m/s, co może spowodować śmierć. Pamiętajmy o tym, jeżeli będziemy z niej korzystać. Warto wiedzieć, że broni pneumatycznej nie można używać w celu zabicia zwierząt, np. sarny. Wiatrówki warto kupić w miejscu, gdzie zasięgniesz opinii pozostałych kupujących. 

ASG to legalna broń

W przypadku legalnych produktów możemy również korzystać z ASG – to replika broni palnej. Z angielskiego skrót ten oznacza „airsoft gun”. Wyglądem przypomina prawdziwą broń, co może wiele osób zaskoczyć. Z ASG strzela się plastikowymi kulkami o średnicy 6 lub 8 mm. Ten rodzaj broni możemy podzielić na trzy oddzielne kategorie:

  • sprężynowe,
  • gazowe,
  • elektryczne.

Nazwy te pochodzą od sposobu, w jaki kulka jest wystrzeliwana. Taką podstawową broń możemy również ulepszać, dokupując odpowiednie akcesoria. Ważnym elementem są okulary ochronne, które są niezbędne. Muszą posiadać ważny atest oraz spełniać normy krajowe i międzynarodowe. Gdzie kupić broń ASG? Warto sprawdzić sklep internetowy Allegro, gdzie znajdziemy ASG w atrakcyjnych cenach. Z pewnością nie przepłacimy za zakupiony produkt.

Gaz pieprzowy to odpowiednia samoobrona dla kobiet

Gaz do samoobrony to bardzo dobry wybór w przypadku obrony dla kobiet. Jest on niewielki, lekki i poręczny. Nie ma prostszego urządzenia do samoobrony. Wystarczy przycisnąć, a gaz do obrony wypuszczany jest z pojemnika. Jest kilka rodzajów tego urządzenia. Możemy zakupić tradycyjny gaz obronny bądź też zaopatrzyć się w wersję w żelu. Formuła żelowa z pewnością sprawdzi się lepiej, gdyż nie jest podatna na podmuchy wiatru. Dzięki tej metodzie produkt trafi bezpośrednio w celowane miejsce. Gaz pieprzowy możesz kupić w internecie. Jest to produkt, który z pewnością przyda się każdej osobie, która boi się wychodzić na zewnątrz, gdy jest ciemno. Samo posiadanie go w kieszeni sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja majorhubal.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest Deja Vu?

Czym jest Deja Vu?

24 maja 2024

Kim jest narcyz?

Kim jest narcyz?

24 maja 2024

Jakie są objawy wypalenia zawodowego?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są objawy wypalenia zawodowego?