Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Rodzaje i typy nadwozia

13 lutego 2022 typy nadwozia

Kupowanie samochodu to bardzo skomplikowana sprawa, która wymaga naprawdę wiele wiedzy i doświadczenia. Pośród takich kwestii jak wybranie silnika czy też konkretnego modelu auta, bardzo ważne jest określenie także tego, jaki typ nadwozia chce się mieć. A tych jak się okazuje, jest naprawdę sporo. Warto się więc dowiedzieć, jakie typy nadwozia są obecnie w sprzedaży, a także jakie są ich najpopularniejsi przedstawiciele.

Zobacz także: Samochody wojskowe – rodzaje i zastosowanie

Hatchback

Z całą pewnością najpopularniejszym rodzaje samochodowego nadwozia jest Hatchback. Jest to auto, które wyposażone jest w uchylną klapę bagażnika, która traktowana jest jako drzwi. Z tego też powodu auta te według specyfikacji występują jako trzydrzwiowe lub pięciodrzwiowe.
Jakie są najpopularniejsze modele tego rodzaju nadwozia? Wymienić tu trzeba przede wszystkim Volkswagena Golfa, Forda Focus czy też Opla Astrę.

Kombi

Kolejnym bardzo popularnym przedstawicielem samochodowego nadwozia, jest wersja kombi. Charakteryzuje się ona znacznie powiększoną przestrzenią bagażową, która może sięgnąć nawet 600 litrów. Auto typy kombi najczęściej wykonane jest na bazie Hatchbacka, który zostaje po prostu wydłużony.
Do najpopularniejszych aut kombi zaliczyć trzeba Volkswagena Passata, który jako jeden z pierwszych modeli produkowany był w takiej konfiguracji nadwozia. Oprócz niego często spotykanym modelem jest także Ford Mondeo.

typy nadwozia

Sedan

Jaka jest natomiast najbardziej klasyczna sylwetka pojazdu? Z pewnością każdy zna taki samochód, a jest nim oczywiście model typu sedan. Jest to nadwozie, które charakteryzuje się doskonale zaznaczonym przedziałem silnika, pasażerskim oraz bagażnika. Specjaliści uważają, że jest to nadwozia najbardziej eleganckie oraz klasyczne.
Z powodu swojego wyglądu to właśnie nadwozie typu sedan jest podstawą, jeśli chodzi o limuzyny. Sedan uważany jest za synonim luksusu, więc to właśnie z takim nadwoziem wykonane są takie auta jak BMW serii 7, Audi A8 czy też Mercedes-Benz Klasy S.

SUV

Ostatnimi czasy niezwykle popularnym rodzajem nadwozia jest SUV. Jest to auto, które posiada przede wszystkim napęd na cztery koła, podwyższone zawieszenie, a także ogromną przestrzeń pasażerską. Z uwagi na swoje cechy oceniany jest jako pojazd bezpieczny, a także wielozadaniowy.
Jakie konkretnie modele są typowymi przedstawicielami nadwozia typu SUV? Z całą pewnością wymienić tu trzeba Land Rover Discovery czy też Subaru Forester.

Kabriolet

Jeśli ktoś chciałby mieć samochód nieco bardziej sportowy, polecanym nadwoziem jest kabriolet. Jest to wersja, która posiada składany dach. Może on być wykonany z materiału lub też może być metalowy, składany mechanicznie.

Redakcja majorhubal.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak grać w bilarda?

Jak grać w bilarda?

24 maja 2024

Jak grać w Domino?

Jak grać w Domino?

24 maja 2024

Jak grać w Scrabble?

Jak grać w Scrabble?

24 maja 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak grać w Scrabble?