Armia 24

Hobbistyczny portal o militariach, broni i sztuce przetrwania

Hobby

Na ryby w sposób nowoczesny

Być czujnym i nie spuszczać z oczu rzeczy ważnych. W jednym ze starych kabaretów ktoś taki nazywany był Gajowym, który czujnie pilnował powierzonego jego pieczy lasu, by mu drewna złodzieje nie wywieźli. Pasuje do tego też strażnik dozorujący połowy na akwenach śródlądowych. Często z nim mają do czynienia wędkarze.

Przyjemne hobby

Kontakt z naturą. Wpierw jednak trzeba się dobrze przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy potrzebnych wędkarzowi są zanęty. Nowoczesne wabiki pokarmowe dla ryb to przemyślane w każdym szczególe produkty. Należą do nich coraz chętniej stosowane pellety.
Co to jest zanęta? Może występować jako pellet wędkarski. Nie należy mylić jej z przynętą. Zanęta zawiera w składzie niewielkie ilości treści pokarmowej, co rekompensowane jest wysokim stężeniem związków aromatycznych. Zanęty stosowane są na wiele gatunków ryb słodkowodnych. Różnią się substancja wabiącą, kolorem i konsystencją. Zanęty stosuje się także w systemie hodowlanym, kiedy zaistnieje potrzeba zgromadzenia utrzymywanej ławicy na łowisku w celu połowów jednostkowych lub odłowienia wielkotowarowego.

Specjalny sprzęt

Do wędkowania śródlądowego wykorzystuje się specjalny sprzęt zwany pellet waggler. Połów karpi jest wtedy o wiele obfitszy. Spławik posiada niezwykle sprawny system regulacji wyporności, co przydaje się szczególnie nad wodą. Nie wymaga posiadania dodatkowych akcesoriów w postaci obciążników.
Innym akcesorium używanym do połowów gruntowych należy ustrojstwo o zbliżonej do poprzedniego nazwie, pellet feeder. Nawet zagorzali spinningowcy dają się przekonać do używania tego prostego mechanizmu zanętowego.
Koszyk z zanętą pozwala łowić z dna prawie na każdej głębokości. Szczególnie na zbiornikach o płyciznach sięgających jednego metra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *