Dlaczego gramy w gry MMO? Fenomen gier MMORPG

Nazwa MMO jest skrótem od słów Massive Multiplayer Online. Gracze z całego świata zdecydowali się spędzać czas na MMO, gdyż oferują one realną rywalizację z innymi graczami z całego świata. To niezwykle istotny fakt, z punktu widzenia rozgrywki, która potrafi być bardzo wciągająca. Rywalizacja z prawdziwymi graczami daje fajną rozrywkę na długie wieczory. To właśnie interakcja sprawia, że osoby w różnych zakątkach świata lubią grać w gry MMO. Jest to pewnego rodzaju ucieczka od świata realnego.

Od czego się zaczęło?

Wszystko zaczęło się w roku 1990, kiedy pojawiły się pierwsze tytuły gier MMO. Początkiem były tzw. MUDy. Były to tekstowe gry RPG. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwszą grą MMO, która miała przyjazną grafikę, ciekawy interface oraz przyjemną mechanikę rozgrywki, był Neverwinter Nights. Warto też zwrócić uwagę na produkcję Ultima Online. Ta gra MMO była przedstawicielem „pierwszej generacji”, która wyszła na świat w połowie lat dziewięćdziesiątych. Gra była dobrze rozbudowana i charakteryzowała się interesującym i wciągającym trybem rozgrywki.

Pojawienie się Diablo.

Gra Diablo 2 ujrzała światło dzienne w 2000 mroku. Był to swego rodzaju kamień milowy na rynku gier MMO. Osoby, grające w tę grę, mieli w niej możliwość zmierzenia się z graczami z całego świata. Rozgrywka była niesamowita. Diablo 2, podobnie jak późniejsze wersje, podbiła serca graczy i stała się bardzo popularnym wyborem w różnych zakątkach świata. Grali w nią wszyscy, zarówno młodzi jak i starsze osoby.

Gry MMO – ich fenomen.

Gry na przeglądarkę z cyklu MMO podbiły świat na dobre. Są one niesamowitą odskocznią od życia codziennego. Gracze rywalizują ze sobą na serwerach, co sprawia, że miło spędzają czas. Z każdym rokiem pojawiają się na rynku coraz nowsze tytuły. Te istniejące są regularnie uaktualniane. A Ty, w jaką grę MMO lubisz najbardziej grać?

Armia24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.