Złomowanie samochodu

Jak właściciele pojazdów pozbywają się swoich samochodów? Zazwyczaj korzysta się z możliwości, jakie daje handel. Strony dogadują się odnośnie ceny, sposobu zapłaty oraz przekazania samochodu. Wszystko to odbywać sie musi zgodnie z prawem, dlatego spisanie umowy kupna-sprzedaży pojazdu jest obowiązkowe.
Jednak nie zawsze można sprzedać samochód. Dlatego właściciele decydują się na złomowanie auta. Jest to sposób pozbycia się samochodu, bez możliwości kontynuacji użytkowania czy rejestracji. Zezłomowany samochód przestaje istnieć jako pojazd drogowy.

złomowanie auta

Kiedy może być konieczne złomowanie pojazdu

Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których wykonuje się złomowanie auta jest wiek, zużycie i brak możliwości remontu czy naprawy. Wyeksploatowany samochód nie nadaje się do dalszego użytkowania, wtedy jedyną możliwością pozbycia się go pozostaje zezłomowanie.
Czasem pojazd uczestniczy w zdarzeniu drogowym. Może być uczestnikiem kolizji lub wypadku. Uszkodzenia powstałe na skutek takiego zdarzenia może okazać się na tyle poważne, że naprawa staje się po prostu nieopłacalna, przekracza realna wartość samochodu. W takiej sytuacji, złomowanie auta to jedyna słuszna decyzja, jaka może podjąć właściciel.
Awaria samochodu to nic przyjemnego. Wysokie koszty napraw, szczególnie, gdy uszkodzeniu ulegną takie części jak silnik czy skrzynia biegów lub rozrząd, nie motywują właścicieli do inwestowania w naprawę i pozostawienie sporych pieniędzy w warsztacie samochodowym. Złomowanie auta pozwala pozbyć się go wraz z towarzyszącymi mu problemami.

Przeczytaj więcej na eliterent.pl

Armia24