Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start W powietrzu Holenderscy piloci będą szkolić się na M-346

W powietrzu

Holenderscy piloci będą szkolić się na M-346

 

Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne będą szkolić pilotów we Włoszech na samolotach M-346 produkowanych przez Finmeccanica – Alenia Aermacchi.

T-346A

Piloci Królewskich Holenderskich Sił Powietrznych (Koninklijke Luchtmacht) będą szkolić się na odrzutowcach M-346 Włoskich Sił Powietrznych (Aeronautica Militare). Umożliwiło to porozumienie podpisane w zeszłym tygodniu w Mediolanie przez szefów sztabów sił powietrznych obu państw. Wedle zapisów porozumienia jeden instruktor i dwóch pilotów-kursantów z Holandii będą każdorazowo stacjonować w bazie lotniczej Lecca-Galatina, gdzie mieści się szkoła lotnicza Aeronautica Militare. Pierwsza rotacja holenderskich pilotów ma w zamyśle stanowić początek wieloletniej współpracy szkoleniowej.

Instruktor i obaj kursanci będą realizowali szkolenie wedle programu realizowanego w Aeronautica Militare. System ten jest znany i doceniany przez wiele państw, które wysyłały swoich pilotów do szkolenia w bazie Lecca-Galatina. Nowy program treningowy został nawet ostatnio zmieniony, aby w pełni wykorzystać operacyjne i technologiczne zalety samolotów M-346, właśnie przyjętych do służby w Aeronautica Militare. We włoskim lotnictwie odrzutowce M-346 zostały nazwane T-346. Odrzutowce M-346, produkowane przez koncern Finmeccanica – Alenia Aermacchi, są rozważane przez szereg państw jako maszyny szkoleniowe dla pilotów myśliwców wielozadaniowych. Dotąd kupiły je Włochy, Polska, Izrael i Singapur.

 

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal