Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start W powietrzu Pierwsze wyremontowane indyjskie Ka-31

W powietrzu

Pierwsze wyremontowane indyjskie Ka-31

 

Holding Wiertoliety Rossii, część państwowej korporacji Rostech, dostarczył dwa pierwsze wyremontowane śmigłowce Ka-31, wyprodukowane w Kumiertau dla Indii.

Ka-31-02s

W 2004 r. Kumiertauskie Zakłady Lotnicze (KumAPP) dostarczyły dziewięć śmigłowców wczesnego ostrzegania Ka-31 do Indii. Sześć maszyn wymagało kompleksowej naprawy przed pierwszym zaplanowanym remontem generalnym i właśnie w tym celu zostały wysłana do leżących w Baszkirii zakładów w Kumiertau. Dwa z tych śmigłowców zostały już odesłane do Indii by dalej pełniły swą służbę, natomiast przekazanie pozostałych śmigłowców spodziewane jest w nieodległej przyszłości.
 
Łącznie na zamówcie Indii wyprodukowano 14 śmigłowców Ka-31. W celu ich obsługi otworzone specjalne centrum obsługowe w indyjskim stanie Goa. Corocznie specjaliści z KumAPP jeździli do Indii, aby serwisować te śmigłowce. Siły Zbrojne Indii wysoko cenią Ka-31, a to dzięki zdolności tego śmigłowca do wykrywania i śledzenia dużej liczby celów. 
Ka-31-01s
Śmigłowiec Kamow Ka-31 powstał na bazie śmigłowca pokładowego Ka-29. Ka-31 przenosi system radiolokacyjny E-801 Oko z rozkładaną podczas lotu anteną. Skanowanie w elewacji realizowane jest elektronicznie, natomiast w azymucie mechanicznie poprzez obracanie się anteny w locie. Z tego powodu Ka-31 wyposażono w rozbudowany system pilotażowo-nawigacyjny. Podczas pracy stacji Oko, śmigłowiec leci wyłącznie na autopilocie, który automatycznie stabilizuje lot maszyny. Ze względu na brak miejsca na pokładzie, wszystkie dane zbierane przez stację podczas lotu są transmitowane kodowanym łączem do stanowisk dowodzenia, albo na okrętach, albo na lądzie. Stacja Oko służy do wykrywania celów powierzchniowych (np. okrętów) oraz powietrznych na niskich pułapach (w tym lecących tuż nad wodą, jak pociski przeciwokrętowe). Myśliwiec wykrywa ze 100–150 km, okręt z 250 km. Oprócz wykrywania celów, radiolokator dokonuje też identyfikacji, określa kurs oraz automatycznie śledzi wybrane cele. Opracowano też wersję śmigłowca Ka-31 dla wojsk lądowych, którą wykorzystywano podczas drugiej wojny czeczeńskiej.
 

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal