Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start Na lądzie Kontrakt na pociski ATACMS

Na lądzie

Kontrakt na pociski ATACMS

 

Lockheed Martin otrzymał w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) wart 174 mln USD kontrakt na produkcję Taktycznego Systemu Rakietowego Wojsk Lądowych (Army Tactical Missile System, ATACMS) dla US Army i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

mfc-atacms-blk-1a

ATACMS jest jedynym precyzyjnym taktycznym systemem uderzeniowym powierzchnia-powierzchnia amerykańskich wojsk lądowych (US Army). ATACMS ma niedoścignione możliwości uderzeniowe powierzchnia-powierzchnia – powiedział Ken Musculus, wiceprezes działu rakiet taktycznych w Lockheed Martin Missiles and Fire Control. Jest on wysoce niezawodny i sprawdzony w walce, dlatego jest wybierany przez naszych klientów dla realizacji potrzeb w zakresie zdolności uderzeniowych dalekiego zasięgu.

W warunkach bojowych odpalono już ponad 570 pocisków ATACMS, a system wykazał się niezwykle wysokimi wskaźnikami dokładności trafienia i niezawodności na polu walki. Każdy pocisk ATACMS jest umieszczony w zasobniku Zestawu Wyrzutni Pocisków Kierowanych (Guided Missile Launch Assembly) i jest wystrzeliwany z wyrzutni rodziny MLRS. ATACMS znajduje się obecnie na uzbrojeniu wielu państw, w tym Korei Południowej, Grecji, Bahrajnu, Turcji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Cała produkcja w ramach tego kontraktu zostanie wykonana w nagradzanej fabryce Lockheed Martin w Camden w stanie Arkansas. Lockheed Martin wyprodukował do tej pory ponad 3700 pocisków ATACMS, które dostarcza na czas od 20 lat. Zakład firmy w Camden otrzymał w ostatniej dekadzie ponad 60 nagród, w tym w 2012 r. Narodową Nagrodę Jakości im. Malcolma Baldrige'a i nagrodę Srebrnego Medalionu Shingo za Doskonałość Operacyjną, a także został umieszczony wśród „10 najlepszych fabryk Ameryki" przez magazyn Industry Week.

 

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal