Tatuaż na dłoni – hit czy kit?

Tatuaż na dłoni kojarzy się głównie z malowaniem rąk henną, wykonywanym w krajach arabskich i Indiach. Tatuaż na dłoni może być jednak trwały. W tym celu sięga się po tusze stosowane w przypadku wykonywania zdobień na innych częściach ciała. Czy warto zdecydować się na tatuowanie dłoni? Sprawdź, dlaczego jest ono tak popularne.

1. Czy tatuaż na dłoni jest bezpieczny?

2. Jaki tatuaż na ręce można wykonać?

Tatuaże na dłoniach mogą kojarzyć się z więziennymi, mało estetycznymi i nieprofesjonalnymi rysunkami na ciele, jednak renomowani tatuażyści wykonują je zupełnie w inny sposób. Modne zdobienia rąk można wykonać w taki sposób, by zdobiły rękę przez długie lata. Na takie rozwiązanie często decydują się kobiety, które chcą subtelnie podkreślić ręce i upodobnić się do gwiazd. Czy warto zrobić tatuaż na ręce? Czy jego wykonanie jest bezpieczne?

Czy tatuaż na dłoni jest bezpieczny?

Tatuaż na dłoni jest bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go profesjonalista. Rysunki wykonywane henną zmywają się po kilku tygodniach, natomiast tatuaże wykonywane w studio pozostają na skórze na zawsze. Z tego względu ich wykonywania nigdy nie powinno się powierzać przypadkowym osobom. W studiu takim jak tattooartist.pl można wykonać efektowne zdobienia na ręce bez żadnego ryzyka. Wszystkie igły wykorzystywane do wpuszczania tuszu w skórę są sterylizowane. Tatuażyści dbają o ochronę swoich klientów przed zakażeniem różnymi chorobami, dlatego nigdy nie powinno się wykonywać zdobień na ręce u osób, które nie prowadzą profesjonalnego studia tatuażu.

Jaki tatuaż na ręce można wykonać?

Na rękach z reguły wykonuj się bardzo delikatne, subtelne zdobienia, które przypominają tatuaże wykonywane henną. Zdobienia są często fantazyjne i tworzą skomplikowane wzory, które sprawiają, że dłoń prezentuje się przepięknie. Wzory tego typu są odpowiednie w szczególności dla pań, które chcą wysmuklić palce lub ukryć blizny po różnych zabiegach lub wypadkach. Tatuażysta jest w stanie wykonać na skórze rąk delikatne, cienkie linie, które podkreślą atuty i ukryją mankamenty urody. 

Na dłoniach powszechnie wykonuje się również tatuaże, które zastępują obrączki. Na takie rozwiązanie często decydują się pary, które z różnych przyczyn nie mogą nosić obrączek i chcą zastąpić je innym symbolem. Tatuaż tego typu jest ceniony w szczególności przez panów, którym zależy na podkreśleniu uczuć do partnerki bez konieczności zakładania tradycyjnej biżuterii na co dzień. Dzięki temu tatuaże na dłoniach należą do najpopularniejszych tatuaży dla par.

Armia24