Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Nie daj się nękać, czyli wszystko o stalkingu

3 marca 2020

Do prawidłowego funkcjonowania potrzebni są nam inni ludzie. Ponieważ człowiek jest istotą społeczną. I funkcjonuje otoczony innymi osobnikami tego samego gatunku. Jak twierdzą socjologowie, inni ludzie są nam niezbędni do szczęśliwego życia. niestety czasem zdarza się, że niektóre jednostki stają się bardziej zaborcze. i posuwają się do zachowań niepochwalnych i nietolerowanych przez ogół i prawo.

Dlatego czasem dochodzi do aktów nękania jednych przez drugich.

Rodzaje stalkingu

Przejawy nowoczesnej techniki działania otrzymały nawet swoje nazwy. Jedną z nich jest stalking telefoniczny. Ten rodzaj biernej agresji dotyczy bardzo często ludzi z pierwszych stron gazet. Jednak nie tylko. Wiele osób ma z tym problem. uporczywe telefony w dzień i w nocy powtarzają się przez bardzo długi czas. I męczą, utrudniając niesamowicie codzienność.

Innym dokuczliwym działaniem jest stalking w pracy. Zasada jest podobna. I to ofiarą może zostać każdy. Czemu? Numer telefonu firmowego o wiele łatwiej zdobyć. I ofiara jest bardziej bezbronna. Ponieważ często odbieranie telefonów należy do zakresu obowiązków pracowniczych.

Stalkerzy wykorzystują nowe technologie

Internet jest ich pełen. Dlatego stalking w internecie nie jest niczym osobliwym. bardzo często ofiarami stalkerów stają się osoby mało rozważne. Osoby, które wiele informacji na temat własnego życia umieszczają w sieci bez ograniczeń.

Za stalking kara przewidziana jest oczywiście. Jednak to nie zraża skrzywiony charaktery. Wciąż szukają nowych ofiar. Dla niektórych stalking nękanie i stan napięcia to jest całe życie. Spełniają się w tym bez reszty.

Nie odstraszają przewody sądowe i kary za nękanie. Wiele ofiar otrzymało już odszkodowanie za stalking. Mimo wszystko prześladowcy czują się bezkarni. Buszują w sieci, wynajdując nowe okazje.
Chociaż w sondach pojawiły się wyroki za stalking, wciąż nowe, najczęściej kobiety, odbierają niechciane telefony. A wychodząc na spacer myślą o tym, czy ktoś ich nie śledzi.

Redakcja majorhubal.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest Deja Vu?

Czym jest Deja Vu?

24 maja 2024

Kim jest narcyz?

Kim jest narcyz?

24 maja 2024

Jakie są objawy wypalenia zawodowego?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są objawy wypalenia zawodowego?