Nie daj się nękać, czyli wszystko o stalkingu

Do prawidłowego funkcjonowania potrzebni są nam inni ludzie. Ponieważ człowiek jest istotą społeczną. I funkcjonuje otoczony innymi osobnikami tego samego gatunku. Jak twierdzą socjologowie, inni ludzie są nam niezbędni do szczęśliwego życia. niestety czasem zdarza się, że niektóre jednostki stają się bardziej zaborcze. i posuwają się do zachowań niepochwalnych i nietolerowanych przez ogół i prawo.

Dlatego czasem dochodzi do aktów nękania jednych przez drugich.

Rodzaje stalkingu

Przejawy nowoczesnej techniki działania otrzymały nawet swoje nazwy. Jedną z nich jest stalking telefoniczny. Ten rodzaj biernej agresji dotyczy bardzo często ludzi z pierwszych stron gazet. Jednak nie tylko. Wiele osób ma z tym problem. uporczywe telefony w dzień i w nocy powtarzają się przez bardzo długi czas. I męczą, utrudniając niesamowicie codzienność.

Innym dokuczliwym działaniem jest stalking w pracy. Zasada jest podobna. I to ofiarą może zostać każdy. Czemu? Numer telefonu firmowego o wiele łatwiej zdobyć. I ofiara jest bardziej bezbronna. Ponieważ często odbieranie telefonów należy do zakresu obowiązków pracowniczych.

Stalkerzy wykorzystują nowe technologie

Internet jest ich pełen. Dlatego stalking w internecie nie jest niczym osobliwym. bardzo często ofiarami stalkerów stają się osoby mało rozważne. Osoby, które wiele informacji na temat własnego życia umieszczają w sieci bez ograniczeń.

Za stalking kara przewidziana jest oczywiście. Jednak to nie zraża skrzywiony charaktery. Wciąż szukają nowych ofiar. Dla niektórych stalking nękanie i stan napięcia to jest całe życie. Spełniają się w tym bez reszty.

Nie odstraszają przewody sądowe i kary za nękanie. Wiele ofiar otrzymało już odszkodowanie za stalking. Mimo wszystko prześladowcy czują się bezkarni. Buszują w sieci, wynajdując nowe okazje.
Chociaż w sondach pojawiły się wyroki za stalking, wciąż nowe, najczęściej kobiety, odbierają niechciane telefony. A wychodząc na spacer myślą o tym, czy ktoś ich nie śledzi.

Armia24