Jaka jest najlepsza woda do picia przez dzieci?

Obecnie na rynku można spotkać wiele rodzajów wody do picia, w tym między innymi takie powszechne rozwiązania jak woda gazowana, niegazowana czy smakowa. Większość z nich zawiera w swoim składzie minerały (np. wody wysoko zmineralizowane mają nawet 1500 mg/l i więcej związków mineralnych). Warto jednak pamiętać, że w przypadku dzieci najlepszym rozwiązaniem jest woda źródlana. Dlaczego tak jest i gdzie można zamówić taki rodzaj wody? Przeczytaj poniższy artykuł, by poznać odpowiedzi na te pytania.

Woda źródlana, czyli rozwiązanie idealne dla dzieci

Najlepszym rozwiązaniem – według ekspertów – w przypadku dzieci (zwłaszcza tych w wieku niemowlęcym, jak i będącym w okresie wczesnego dzieciństwa) jest woda nisko zmineralizowana lub tradycyjna woda źródlana. Szczególnie ten drugi wariant jest zalecany z uwagi na m.in. niewielką ilość sodu oraz siarczanów. Brak lub niski poziom zawartości związków mineralnych jest niezbędny zwłaszcza w przypadku niemowląt – ponieważ nie mają one jeszcze w pełni ukształtowanego układu pokarmowego, powinny otrzymywać niezbędne składniki mineralne wraz z mlekiem matki.

W porównaniu z tradycyjną wodą kranową woda źródlana nie musi być przegotowywana, ponieważ w jej składzie nie ma drobnoustrojów (oczywiście, można ją przegotować, aby dodatkowo uchronić się przed tego typu ryzykiem). Taki stan rzeczy oznacza, że można podawać ją dzieciom bezpośrednio w butelce.

Jakiej wody nie należy podawać dzieciom?

Jeśli mowa o rodzajach wody, które nie powinny być podawane dzieciom (zarówno niemowlętom, jak i dzieciom w wieku dorastania), to zdecydowanie warto powstrzymać się od tzw. wód smakowych. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty: tego typu wody to właściwie napoje, które mają w swoim składzie m.in. duże ilości cukrów oraz węglowodanów. Z tego powodu bardzo niewiele różni je np. od słodzonych napojów gazowanych czy coli.

Co ciekawe, także zwykła woda „kranowa” nie jest zalecanym rozwiązaniem z uwagi na liczne bakterie, drobnoustroje oraz inne substancje (ołów, kadm czy miedź to tylko niektóre z nich), które z dużym prawdopodobieństwem się w niej znajdują. Taki stan rzeczy oznacza, że nawet przegotowanie wody może nie przynieść skutku. Istnieje duże ryzyko, że woda dla dzieci z kranu im zaszkodzi. Taki stan rzeczy oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest właśnie woda źródlana.

Woda odpowiednia dla dzieci – jak wybrać?

Aby mieć pewność, że woda dla dzieci, którą im dajesz, jest odpowiednia, wybierz odpowiedniego dostawcę. Jednym z nich jest przedsiębiorstwo https://aquamo.com.pl/, które ma w swojej ofercie wysokiej jakości wody źródlane. Dużym atutem sklepu jest możliwość skorzystania z takiej opcji jak dostawa wody do domu. Dzięki temu nie musisz odwiedzać wielu sklepów stacjonarnych, by znaleźć produkt idealny.

Armia24