Jak zacząć kopać kryptowaluty?

Internet to doskonałe narzędzie służące nie tylko do komunikacji, rozrywki czy pogłębiania wiedzy. To też medium, dzięki któremu powstało wiele fortun. Wirtualna rzeczywistość zmieniła na dobre postrzeganie tradycyjnego świata. Dotyczy to także finansów. Dziś jako legalne środki płatnicze służą nie tylko bilety (banknoty) emitowane przez narodowe banki poszczególnych państw czy stowarzyszonych krajów, ale też kryptowaluty.

Świadomość obecności w popkulturze

Kryptowaluty nadal są owiane mgiełką tajemnicy, mimo że można je wymienić na tradycyjne pieniądze. Więcej – kryptowaluty zagościły w kulturze masowej. Zdarza się też, że jak najbardziej realne postacie rozpoznawane na całym globie część apanaży dostają w kryptowalucie (świetnym przykładem jest pewien Argentyńczyk przez lata mieszkający w Barcelonie, uznawany przez wielu za najwybitniejszego piłkarza w historii).

Jak wykorzystać potencjał kryptowalut

Oczywiście na największe zyski mogą liczyć osoby, które kupiły choćby bitcoiny, zanim osiągnęły obecny pułap. Od momentu debiutu nowego pieniądza, co miało miejsce w 2009 roku, wartość początkowa zwiększyła się w niewyobrażalny sposób. Pojawiły się też inne kryptowaluty (i pojawiają się nadal). Część z nich ma spory potencjał zwrotu inwestycji, inne lepiej traktować podobnie do akcji i obligacji śmieciowych.

Popularnym sposobem zarobku na kryptowalutach jest ich kopanie. Pośrednio służy do tego stelaż do koparki kryptowalut. Brzmi to tajemniczo, ale bez trudno można zrozumieć zasadę działania. Koparka do kryptowalut opiera się na tym, że w chmurze jakaś część bitcoinów nie ma właścicieli. Krąży gdzieś w sieci. Stąd zapotrzebowanie na takie urządzenia, jak koparka do kryptowalut. Aby proces pozyskiwania był jak najbardziej wydajny, trzeba zainwestować w wydajny sprzęt komputerowy i oczywiście szybki Internet.

Współcześnie jako najpopularniejszy sposób pozyskiwania nie tylko bitcoinów jest wykorzystanie potencjału kart graficznych.

Kolejną metodą kopania jest korzystanie ze specjalnych urządzeń, stworzonych specjalnie z myślą o pozyskiwaniu cyfrowych aktywów finansowych. Często poszukiwacze kryptowalut łączą siły, tworząc farmy.

Trzecia metoda pozwoli przechodzi w zapomnienie – tutaj proces wydobycia opierał się na wydajności procesora, jednak przy tym sposobie specjaliści i użytkownicy wspominają o znikomej rentowności.

Czwarty sposób to wydobywanie w chmurze (cloud mining) – tutaj osoby zainteresowane kryptowalutami mogą zrzeszać się w chmurze, tworząc farmy. Wspólnie też wynajmują koparki do kryptowalut. Trzeba wspomnieć, że zyski jest pomniejszany o prowizję oraz koszty utrzymania koparki.

Komputery służące do kopalnia walut ze względu na specyfikę pracy wymagają stosownych akcesoriów. Należy do nich stelaż do kopania kryptowalut. Pod tą nazw kryje się specjalna obudowa, w której można zmieścić zasilacz płyty głównej, samą płytę główną (wraz z procesorem) oraz listwę do montażu kart graficznych.

Materiał partnera

Armia24