Strona główna
Broń
Tutaj jesteś

Co to jest broń gładkolufowa?

17 grudnia 2021 broń

Ogromnym zainteresowaniem wśród zawodowych strzelców i amatorów cieszy się broń gładkolufowa. Jest ona łatwa w obsłudze i skuteczna, a przy tym cechuje się wysokim współczynnikiem obciążenia poprzecznego. Aktualnie na taki model broni decyduje się policja oraz myśliwi. Policjanci strzelają gumowymi pociskami podczas interwencji, natomiast myśliwi polują na zwierzynę.

Jak wybrać odpowiednią broń gładkolufową?

Broń gładkolufowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących osób, które chciałyby się nauczyć strzelać do tarczy albo do innych celów. Za ich pomocą możemy nauczyć się podstawowych zasad obchodzenia się z bronią oraz wyćwiczyć celność. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem.

Strzelby gładkolufowe bardzo często wykorzystywane są także przez przyszłych zawodowych sportowców, którzy biorą udział różnych konkursach, wygrywając przy tym liczne nagrody i puchary.

Charakterystyka broni gładkolufowej

Broń gładkolufowa posiada przewód lufy, który pozbawiony został gwintu. Sprawia to, że podczas wystrzeliwania pocisków nie są one wprowadzone w ruch obrotowy, tak jak to jest w przypadku zwykłej broni. Takie gładkościenny przewód w lufie najczęściej stosuje się także w granatnikach, armatach czołgowych, moździerzach, działach bezodrzutowych i pistoletach sygnałowych.

Strzelba myśliwska również zaliczana jest do broni gładkolufowej. Dlatego najczęściej sportowcy biorący udział w różnych zawodach strzeleckich wykorzystują ten model broni.

Którą broń gładkolufową zakupić dla siebie?

Jeśli interesuje nas broń gładkolufowa i chcemy wybrać odpowiedni model dla siebie, to musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Na początek zastanówmy się, do czego będziemy jej najczęściej używać. Takie strzelby bardzo często używane są do tłumienia zamieszek przez policję, ale wtedy nie mają one gwintowanych luf. Jeżeli więc poszukujemy modelu dla własnego użytku, to można postawić na strzelbę albo pistolet z gwintowaną lufą.

Warto również na miejscu w lokalnym sklepie dokładnie przymierzyć się do strzału, aby sprawdzić, czy łatwo jest uchwycić cel. Tutaj musimy już zwrócić uwagę na takie parametry jak: rodzaj uchwytu, pochylenie, długość kolby oraz odchylenie od pionu i awantaż. Istotny będzie również sam ciężar strzelby, ponieważ dla kobiet ta o dużej wadze będzie problemem w utrzymaniu, a co dopiero w strzelaniu.

Zawsze o pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu można poprosić pracowników zajmujących się sprzedażą takich produktów. Wysokiej klasy modele oferuje sklep Racegun.pl. Możemy obejrzeć wszystkie dostępne egzemplarze na stronie internetowej i dokonać zamówienia, a zakupu dokonać w lokalnym punkcie. Można również wtedy liczyć na profesjonalne doradztwo pracownika, który pomoże wybrać odpowiednią broń gładkolufową.

Artykuł sponsorowany

Redakcja majorhubal.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

typy broni

Typy broni i uzbrojenia

17 października 2023

dawna broń
pistolet na gaz

Jesteś zainteresowany reklamą?

pistolet na gaz