Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start Wiadomości

Wiadomości

Powstaje Thales Alenia Space Polska

04tas8 czerwca w Warszawie podpisano umowę, na mocy której Thales Alenia Space utworzy zależną od siebie spółkę Thales Alenia Space Polska z siedzibą w stolicy Polski. Decyzja o powstaniu w Polsce nowej odnogi Thales Alenia Space jest konsekwencją przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej z jednej strony, jak również zainteresowania ze strony Thales Alenia Space polskimi wojskowymi programami kosmicznymi z drugiej. Przy okazji zawarto umowy o współpracy z polskimi podmiotami.

Czytaj więcej...

We Wrocławiu zaatakowali terroryści

tactical1sPonad stu mundurowych odpierało atak terrorystyczny i udzielało pomocy rannym w stolicy Dolnego Śląska. Tak wyglądał scenariusz nocnych ćwiczeń Tactical Prison Rescue 2015, które odbyły się nocą z 20 na 21 maja. Celem była koordynacja działań na rzecz bezpieczeństwa i pomocy cywilom.

Czytaj więcej...

Prezydent RP w Grzechotkach

st. chor. szt. Pawel Kowalski 4s5 maja żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu zaprezentowali Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej profesjonalizm i bardzo dobre przygotowanie do realizacji wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej i żołnierzami 9 Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.

Czytaj więcej...

Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych

spin-tech01sInstytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL), zgodnie z ustawą o instytutach badawczych, utworzył Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne, któremu przewodził będzie gen. bryg rez. pil. Dariusz Wroński. Uroczyste podpisanie Aktu Notarialnego odbyło się 28 maja 2015 roku w siedzibie Instytutu.

Czytaj więcej...

Otwarcie nowej siedziby PGZ w Radomiu – umowy PGZ i ARP

radom016 maja otwarto nową siedzibę Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Radomiu. Podczas oficjalnej inauguracji podpisano umowy o zawiązaniu Konsorcjum na dostawę Bezzałogowych Statków Powietrznych i rozpoczęciu współpracy z uczelniami wyższymi oraz wiodącymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Oddzielne umowy zawierała także Agencja Rozwoju Przemysłu.

Czytaj więcej...

PHO w trójce firm, które najbardziej poprawiły wynik w 2014 r.

phoIII-01sPolski Holding Obronny znalazł się na 3. miejscu w rankingu firm (na Liście 500 Największych Firm Rzeczpospolitej), które sukcesywnie poprawiają swój wynik finansowy netto przyczyniając się do ożywienia gospodarczego w kraju.

Czytaj więcej...

1. rocznica pogromu w Odessie

Odessa12 maja 2014 r. bandy ukraińskich szowinistów, kierowane i wspierane przez uzbrojone oddziały przysłane z Kijowa, zaatakowały przeciwników kijowskiego reżimu pikietujących w Odessie. W wyniku tego ataku zginęło co najmniej 50 osób. Dotąd reżim w Kijowie nie odpowiedział za tę zbrodnię.

Czytaj więcej...

Andropol na TLSM 2015

Andropol-TLSMRozszerzanie kontaktów handlowych ze służbami mundurowymi było celem udziału Andropolu w III Targach Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi. Spółka zaprezentowała tam m.in. swoje nowinki technologiczne dla takich odbiorców.

Czytaj więcej...

39 lat PCO S.A.

odznaki pco sFirma PCO S.A., polski lider w produkcji wyrobów optoelektronicznych z zastosowaniem techniki laserowej, obchodzi 39 lat obecności na rynku przemysłu obronnego. Wielokrotnie nagradzana za innowacyjne rozwiązania techniczne, firma stała się czołowym w kraju producentem sprzętu dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal