Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start Wywiady

Wywiady

Przerwana misja – kulisy przekształceń polskiej zbrojeniówki

KK2sPolecamy wywiad z Krzysztofem Krystowskim, nowo mianowanym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym PZL-Świdnik, który został opublikowany na łamach ARMII 3/2014, rozmawiał Sławomir Abczyński.

Czytaj więcej...

Włoski patent na lotnicze szkolenie - rozmowa z gen. Leszkiem Cwojdzińskim

gen

Gen. dyw. pil. Leszek Cwojdziński był jednym z pierwszych polskich pilotów, który miał okazję zasiąść za sterami M-346 i testować możliwości tej maszyny.

Czytaj więcej...

Port Lotniczy Lublin – tradycje i przyszłość

prezes-mm

Na jesień tego roku zaplanowane jest wielkie otwarcie Portu Lotniczego Lublin. Korzystając z zaproszenia rzecznika prasowego portu, Piotra Jankowskiego udaliśmy się na rozmowę z Grzegorzem Muszyńskim – prezesem PL Lublin. Rozmawialiśmy o szansach jakie dla naszego regionu stwarza posiadanie międzynarodowego lotniska oraz o tym w jaki sposób prowadzona jest promocja całego przedsięwzięcia.  

Czytaj więcej...

Radykalizmu nie można lekceważyć

NagorskiBookPresentation087O politycznej manipulacji, potrzebie identyfikowania zagrożeń w jak najwcześniejszym ich stadium, a także ocenie Adolfa Hitlera przez Amerykanów przebywających w Niemczech przed II Wojną Światową z Andrew Nagorskim, autorem książki „Hitlerland” rozmawia Dariusz Wójcik.

Czytaj więcej...

Przemysł obronny to szansa cywilizacyjna dla polskiej gospodarki

Waldemar Pawlak

O perspektywach rozwoju krajowego sektora obronnego dla gospodarki narodowej
z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem rozmawia Jakub Radecki

Już po raz dziewiętnasty w Kielcach odbędzie się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który integruje środowiska blisko związane z polityką, wojskiem i przemysłem obronnym. Jak Pan postrzega to wydarzenie?
– Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to ważne wydarzenie zarówno dla wojska jak i przedsiębiorców. To największa tego typu impreza w Europie Środkowej. Nie tylko promuje osiągnięcia sektora zbrojeniowego, ale jest również doskonałym miejscem do dyskusji nt. jego potrzeb i przyszłości.

Czytaj więcej...

Kto strzeże bezpieczeństwa Europy?

Terlikowski-MarcinRozmowa z Marcinem Terlikowskim, ekspertem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

PL: Czy unijna Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO) to tylko piękna idea, która nie ma szans na realizację, czy też realny projekt, który należy zrealizować?

MT: Podstawą wielu politycznych projektów są ambitne idee. Nie inaczej jest w przypadku WPBiO, dla której impulsem był pomysł zintegrowania polityki zagranicznej, a następnie także polityki bezpieczeństwa państw należących do Wspólnoty. Na pewno można dopatrywać się w nim idealistycznych idei sięgających lat pięćdziesiątych, a więc jeszcze planu Plevena, wizji budowy wspólnej armii europejskiej, która jednak poniosła wówczas fiasko.

 

Czytaj więcej...

Nie należy zmieniać tego co dobrze funkcjonuje, należy to doskonalić

gen dziedzic

Z szefem Zarządu Planowania Logistyki -P4 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. bryg. Janem Dziedzicem rozmawia Aleksander Z. Rawski

„Dla Polski, będącej członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, nieodpowiedzialnym byłoby nieprzestrzeganie podpisanych zobowiązań – na przykład odmówienie organizacji któregoś z przedsięwzięć HNS*. Wtedy państwo stałoby się partnerem niewiarygodnym! Z kolei brak wiarygodności automatycznie uderza w interesy Rzeczpospolitej.”

Czytaj więcej...

Przed europejską konsolidacją nie ma ucieczki

Krzysztof Lisek noweZ Krzysztofem Liskiem, posłem do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczącym unijnej Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE), o wpływie kryzysu gospodarczego na sektor obronny w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz możliwej konsolidacji rozmawia Robert Czulda.

Czytaj więcej...

Idei dżihadyzmu nie da się zabić

Machnikowski

O bilansie i ewolucji globalnej wojny z terroryzmem oraz jej przyszłości z profesorem Ryszardem Machnikowskim z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego rozmawia Robert Czulda

Czytaj więcej...

Podkategorie

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal