Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start W powietrzu Katastrofa A400M koło Sewilli

W powietrzu

Katastrofa A400M koło Sewilli

 

Jak podała hiszpańska agencja informacyjna EFE, 9 maja niedługo po starcie rozbił się samolot transportowy Airbus A400M Atlas z 7-osobową załogą na pokładzie.

atlas-down01

Do katastrofy doszło około godziny 13.00. Z lotniska San Pablo przy zakładach Airbus Group pod Sewillą (miejsce końcowego montażu A400M oraz CN235/C295) wystartował do lotu testowego seryjny egzemplarz samolotu transportowego Airbus A400M Atlas. Na pokładzie znajdowało się siedem osób załogi, wyłącznie hiszpańskiego obywatelstwa. Byli to pracownicy Airbusa. Samolot runął minutę po starcie na pole uprawne 1,6 km na północ od lotniska San Pablo, niemal za ogrodzeniem pobliskiej fabryki należącej do koncernu Coca-Cola.

Nie ma doniesień o ofiarach lub stratach na ziemi. Jednak wedle podanych informacji spośród osób, które leciały feralny A400M, trzy zginęły, dwie są w stanie bardzo ciężkim, natomiast dwie pozostałe ofiary uznaje się za zaginione. Bardzo szybko od momentu katastrofy, na jej miejscu pojawiły się służby ratunkowe i pożarnicze. Jednak dostępne zdjęcia wskazują na całkowite rozbicie samolotu, którego wrak stanął ogniu. Ponieważ lotniskowe służby pożarnicze zostały skierowane na miejsce katastrofy, lotnisko zostało tymczasowo zamknięte.

Według komunikatu wydanego przez służby prasowe Airbusa, utracona maszyna byłą seryjnym egzemplarzem przeznaczonym dla Turcji. Kierownictwo Airbusa jest w kontakcie z władzami Turcji. Premier Hiszpanii Mariano Rajoy złożył oficjalne wyrazy współczucia dla ofiar katastrofy i ich rodzin oraz przerwał kampanię wyborczą związaną z wyborami samorządowymi. Rozpoczęto dochodzenie mające ustalić przyczynę katastrofy.

atlas-down2

 

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal