Kagero Publishing

okrety ws02 aero05 sm06 mwsp03 amia04 Okrety01 mil

Back Jesteś tutaj: Start Komentarze

Analizy, felietony

O roli organizacji proobronnych na UKSW

okn-uksw10 czerwca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się konferencja naukowa „Miejsce i Rola Organizacji Proobronnych w Systemie Bezpieczeństwa”. Przybyli z całej Polski prelegenci i goście, w tym członkowie rzeczonych organizacji, wymieniali się poglądami na rozwijający się w naszym państwie system  społecznego systemu wspomagającego działanie służb państwowych.

Czytaj więcej...

Pokaz seryjnego AW149 w Warszawie

wjl005xs21 maja na Lotnisku Warszawa-Babice PZL-Świdnik zorganizował pokaz seryjnego egzemplarza AW149. Prezentacji towarzyszyła konferencja prasowa, podczas której korygowano nieprawdziwe informacje o ofercie PZL-Świdnik podawane przez MON.

Czytaj więcej...

Ukraina to dopiero początek

FOT Polmedia PLJak pisze Jurij Felsztyński z Agencji Itar-Tass, konflikt na Ukrainie to dopiero początek

Czytaj więcej...

Wybór H225M Caracal dla polskiej armii – czy trafnie?

Zdjęcie 0121 kwietnia 2014 zwierzchnik polski sił zbrojnych, prezydent RP Bronisław Komorowski oznajmił, że do dalszych testów wybrany został  śmigłowiec francuskiego konsorcjum Eurocopter

Czytaj więcej...

MBDA na fali wznoszącej

mdcn-1397135285 zoomsEuropejskie konsorcjum MBDA, światowy potentat z branży uzbrojenia rakietowego, odnotował napływ zamówień w 2014 r. na łączną kwotę 4,1 mld EUR, co stanowi lekki wzrost w porównaniu z 4 mld EUR za rok 2013. Zeszłoroczne zamówienia eksportowe wyniosły 2,5 mld EUR, zatem były wyższe niż kontrakty na rynkach dla MBDA rodzimych, podobnie zresztą, jak to miało miejsce dwa i trzy lata temu.

Czytaj więcej...

Oferta przemysłowa PZL-Świdnik to największe korzyści gospodarcze dla Polski

13842440285sOferta PZL-Świdnik, spółki z grupy AgustaWestland, związana z przetargiem na dostawę 70 śmigłowców dla polskich Sił Zbrojnych, daje największe korzyści gospodarcze dla Polski.

Czytaj więcej...

Jak Ił-76MD został bombowcem, czyli gdy rozum śpi

il76p50 01To, że rusofobia niektórym nad Wisłą odebrała obiektywizm, wiadomo od dawna. Ostatni przykład propagandowej papki to sensacyjna wieść, że WWS Rossii adoptuje transportowce na bombowce.

Czytaj więcej...

F-18 USMC na Tajwanie – prowokacja czy usterka i przypadek?

f18t011 kwietnia w jednej z wojskowych baz lotniczych na Tajwanie wylądowały dwa myśliwce F/A-18C lotnictwa Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. I nie był żart na prima aprilis, tylko fakt. Oficjalną przyczyną miała być awaria jednego z samolotów. Władze ChRL wystosowały oficjalny protest.

Czytaj więcej...

AW149 – najlepszy wybór dla żołnierza

AW149-4Takim mottem można byłoby opatrzyć czwartkowe spotkanie prasowe zorganizowane przez PZL-Świdnik oraz AgustaWestland. Poprowadził je nowo mianowany Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik Krzysztof Krystowski. Główna myśl, jaką chciał przekazać prezes Krystowski, dotyczyła tego, że bez względu na zalety ekonomiczne i przemysłowe oferty złożonej przez PZL-Świdnik, to konstrukcja i parametry taktyczno-techniczne AW149 sprawiają, że jest to optymalny wybór z punktu widzenia użytkowników tego śmigłowca, czyli żołnierzy.

Czytaj więcej...

Najnowsze wiadomości

zapraszamy do sklepu    •    sklep.kagero.pl

nowosci portal